213991-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmateriel – Papper och plastmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPapper och plastmaterial
BeskrivningUpphandlingen omfattar Papper och plastprodukter till Region Jämtland Härjedalen. Upphandlingen omfattar 14 ramavtalsområden där anbud kan lämnas på ett eller flera områden samt att ett område Övrigt medger att lämna anbud per produkt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBägare medicin
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar, 30197640 Självkopierande eller övrigt kopieringspapper, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 42968300 Toalettpappershållare, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39200000 Inredning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelCellstoff
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEngångsservis
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 39222100 Engångsartiklar för catering
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelHygienpapper, torkpapper samt hållare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:4
Huvudklassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKällsortering
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:5
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelPåse, papper och plast
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:6
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelServering och servetter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:7
Huvudklassificering (cpv): 39222000 Produkter för catering
Ytterligare klassificering (cpv): 39310000 Cateringutrustning
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelSäckar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:8
Huvudklassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelTorkduk
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelTvättlappar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelUnderlägg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelVård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelÖvrigt samt omslagningspapper
BeskrivningFör denna del kan anbudsgivare välja att lämna anbud på en eller flera artiklar. Vinnare utses per artikel.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:13
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelEtiketter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:14
Ytterligare klassificering (cpv): 30199760 Etiketter