214012-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plåtslageri – Plåtslageriarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlåtslageriarbeten
BeskrivningKarlshamns kommun genomför en upphandling av ramavtal för plåtslageriarbeten i samverkan med Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamns hamn AB, Västblekinge Miljö AB, Karlshamn Energi AB samt Karlshamn Energi Vatten AB och Karlshamn Elnät AB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45261310 Plåtslageri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127865:Lot:1