Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kuverteringsmaskin inklusive service
Referensnummer: A662.071/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30131200 Kuverteringsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten avser att upphandla 1 st. kuverteringsmaskin inklusive service till serviceenheten i Kiruna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30131200 Kuverteringsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen