214050-2024 - Resultat
Sverige – Speciella näringsprodukter – Näringspreparat 2023
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNäringspreparat 2023
BeskrivningStaden har ett behov av näringspreparat för vuxna, bl.a. näringsdrycker, berikningsmedel, sondnäring m.m. Kosttillägg för barn inkluderas i upphandlingen för att skapa variation i utbudet till vuxna.
Intern identifierareSF 2023/223
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNäringspreparat 2023