214091-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nässjö: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-system
Referensnummer: 077-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun (upphandlande myndighet) genomför en samordnad upphandling av HR-system.
Upphandlingen är indelad i fem anbudsområden.
Anbud kan lämnas för ett, flera eller alla av nedanstående angivna anbudsområden.
Anbudsområde 1: del 1 A Lön, del 1B option lönetjänst samt del 1C arbetsmiljö och rehab
Anbudsområde 2: Rekrytering
Anbudsområde 3: Schema och bemanning
Anbudsområde 4: LAS
Anbudsområde 5: Kompetens, kursadministration och personalanteckningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1: del 1A Lön, del 1B option lönetjänst samt del 1C arbetsmiljö och rehab
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Kompetens, kursadministration och personalanteckningar.
Del nr: 5