Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Daglig verksamhet/sysselsättning enligt LSS och SOL.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sunne.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Daglig verksamhet för personer i yrkesverksam ålder som saknar förvärvsarbete och inte utbildar sig, enligt LSS och SOL samt Sunne kommuns riktlinjer, policys och beslut.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85312100 Tjänster för dagcentrer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.