214126-2019 - ResultatSverige-Arvika: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor (DIS) Tilldelningar
Referensnummer: Dnr 2019-217, -219, -220 & -221.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Meddelande av tilldelningsbeslut i det dynamiska inköpssystemet om Bemanningstjänster sjuksköterskor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen