214206-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Rörledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PE-rördelar för vattendistribution
Referensnummer: 18MB1105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44163000 Rörledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska leda fram till ett ramavtal avseende leverans av PE- rördelar till Stockholm Vatten och Avfallss förväntade behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44162000 Rörsystem, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163100 Rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen