214253-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Operationsmaterial, allmänt OMTAG
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationsmaterial, allmänt OMTAG
BeskrivningOmtag efter VF2023-00018. Operationsmaterial, allmänt. Hjärntork, dränage, hudmarkeringspenna, sugset, sugdränageset, spol/sugsystem, knivelektroder, diatermihandtag, neutralelektrod, fotskydd mm.
Intern identifierareVF2024-00044
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
Intern identifierareVF2024-00044-
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor