214307-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dekormaterialproduktion 2021
Referensnummer: HASAB 2021/653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för helhetslösning produktion av dekormaterial och evenemangsgestaltning för både inom- och
Utomhusbruk för Hasab och H22organisationerna, "från idé till genomförande". Med det avses material för scener i exempelvis metall och trä, inklusive konstruktion, produktion av konstruktionsritningar, CNC-fräsning, bockning, svetsning och
Finsnickeri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 45223200 Konstruktionsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen