21437-2022 - ÄndringSverige-Ljungby: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byte av natriumlampor till Led belysning.
Referensnummer: TK2021/0012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Byte av natriumlampor till Led belysning på Kommunala vägar och GC-Vägar i Ljungby kommun.