214426-2026 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Denosumab
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDenosumab
BeskrivningRegion Halland upphandlar sitt behov av denosumab i enlighet med bifogad sortimentsbilaga. Avtalet löper under en begränsad period till 2027-01-31 utan möjlighet till förlängning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125238:Lot:1