214445-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skyddsrum – Ramavtal Skyddsrumsåtgärder MKB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Skyddsrumsåtgärder MKB
BeskrivningRamavtal Skyddsrumsåtgärder MKB
Intern identifierare2026MKB-435
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216129 Skyddsrum
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Skyddsrumsåtgärder MKB