214461-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal konsulttjänster inom Inmätning, Geoteknik och markmiljötjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster inom Inmätning, Geoteknik och markmiljötjänster
BeskrivningRamavtalet omfattar löpande konsulttjänster inom geoteknik och inmätning för beställarens och dess dotterbolag Stadsholmen.
Intern identifierareSB 2024/181
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 2 Geoteknik och markmiljötjänster
BeskrivningAnbudsområdet omfattar konsultjänster inom Geoteknik och markmiljötjänster.
Intern identifierareAnbudsområde 2 Geoteknik och markmiljötjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 - Inmätning
Beskrivninginmätning
Intern identifierareDelområde 1 - Inmätning