See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automated immunoassay system for cytokine quantification
Beskrivning: Klinisk Immunologi och Transfusionsmedicin (KITM), Karolinska Universitetssjukhuset avser att upphandla ett instrument för analys av cytokiner i provmaterial så som plasma, serum och cerebrospinalvätska, på en automatiserad plattform med kort analystid och där det finns flexibilitet att enkelt implementera nya cytokinpaneler efter behov.
Intern identifierare: K 2025-1179
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Se upphandlingsunderlag.
Intern identifierare: 1649219
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsutvärdering
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1649220
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlingsdookument.
Intern identifierare: 1649221
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1649222