214490-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenader 2023, Installationer i byggnad
Referensnummer: FB2023-0545
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar:
• Teknisk drift (tillsyn och skötsel) av ventilationssystem, grundvattenpumpar/pumpgropar, sol-cellsanläggning samt undercentraler
• Beställarservice
• Viss administrativ förvaltning
• Underhållsarbeten kan komma att beställas som tilläggsarbeten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42122130 Vattenpumpar, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen