214492-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träslöjdsvirke
Referensnummer: 2019-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av träslöjdsvirke till Borgholms kommun, Kalmar kommun, Kalmarsunds gymnasieförbund, Emmaboda kommun, Mörbylånga kommun, Nybro kommun och Torsås kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03414000 Ohyvlat virke
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen