214625-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare – Entreprenadmaskiner och lastfordon med förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenadmaskiner och lastfordon med förare
BeskrivningUppdraget innefattar utförande av uppdrag för kommuen med lastfordon med förare eller entreprenadmaskiner med förare och vinterväghållning, tillsammans eller isär beroende på uppdragets art.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109159:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare