214683-2023 - ResultatSverige-Norrtälje: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm- och bevakningstjänster
Referensnummer: KS 2022-1217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser larm- och bevakningstjänster i Norrtälje kommun, Norrtälje kommunkoncern och i Tiohundra AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser larm- och bevakningstjänster i Norrtälje kommun och i Tiohundra AB. Upphandlingen omfattar följande områden:
1. Larmmottagning och larmförmedling
2. Väktare och utryckning (inklusive rådgivning och riskanalys), receptionsväktare
3. Personskydd, ordningsvakt, skyddsvakt, mobilt överfallslarm
4. Kamerabevakning samt hyra av mobil kameraanläggning