2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientmonitoreringssystem
Beskrivning: Patientmonitoreringssystem för regionens sjukhus med avdelningar Intensivvård, Neonatal, Hjärtintensiv samt Akuten. Avtalet innefattar centralt IT-system på central och serverbaserad nivå, avdelnings-/patientnära nivå samt utrustning i form av bland annat monitorer, telemetri, tillbehör och förbrukning.
Intern identifierare: RS 2026-00960
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33195000 Patientövervakningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000