214697-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial.
Referensnummer: UC-2017-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontorsmaterial med tillhörande tjänster för Region Östergötland samt Aktiebolaget Östgötatrafikens räkning.
Helt eller delat anbud:
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Kontor, Kopieringspapper, Almanackor och kalendrar, Batterier, Adventsljusstakar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22817000 Almanackor eller agendor, 30141100 Miniräknare, 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30195900 Whiteboardtavlor och magnettavlor, 30195911 Tillbehör till whiteboardtavlor, 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197643 Kopieringspapper, 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen