214701-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppförande av vård och omsorgsboende Motala
Referensnummer: UH-2018-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering och uppförande av ett vård- och omsorgsboende om 54 lägenheter med tillhörande gemensamhetsutrymmen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projektering och uppförande av ett vård- och omsorgsboende om 54 lägenheter med tillhörande gemensamhetsutrymmen. Motala kommun kommer efter tilldelning av entreprenadkontrakt att överlåta detta på Mossenskolan Fastighet AB som kommer att vara byggherre.