214705-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnad och renovering av fordon – Upphandling av reparation och återställning av Tankbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av reparation och återställning av Tankbil
BeskrivningFörsvarsmakten har behov av ett avtal för genomförande av reparation och återställning av en tankbil, genom överflyttning av tankpåbyggnad till nytt tankbilschassi. För detta krävs en påbyggare som utför uppdraget samt uppdaterar tankbilens dokumentation med anledning av överflyttningen. Försvarsmakten har för avsikt att teckna ett kontrakt med en (1) leverantör som kan tillmötesgå Försvarsmaktens behov. Den leverantör vars anbud ger det ekonomiskt mest fördelaktiga priset och uppfyller samtliga ska-krav kommer att tilldelas kontraktet
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50117000 Ombyggnad och renovering av fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112595:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34210000 Fordonskarosser, 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon, 34223200 Tankfordon, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning