214769-2023 - ResultatSverige-Malmö: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Metod för kvantifiering HbA2 och HbF med kapillärelektrofores
Referensnummer: 2022-O001066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar totalt ett instrument för kvantifiering av HbA2 och HbF med kapillärelektrofores eventuell tillhörande kringutrustning enligt detta förfrågningsunderlag till Klinisk kemi & Farmakologi, Region Skåne med placering på Specialkemi - Kromatografi i Malmö.
Upphandlingen omfattar även allt reagens, förbrukningsmaterial, service och support etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen