Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmställ och brandhjälmar Räddningstjänsten, Uppsala kommun.
Referensnummer: RÄN-2017-0095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18444110 Hjälmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandhjälmar och larmställ till Brandförsvaret, Uppsala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18444110 Hjälmar, 35811100 Branduniformer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen