Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalägt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tillgänglighetsarbeten
Referensnummer: 2016-00730
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för utförande av tillgänglighetsarbeten.
SISAB har för avsikt att upphandla 3 entreprenörer för arbeten inom detta ramavtal.
Upphandlingen genomförs genom förhandlat förfarande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45341000 Montering av räcken, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen