2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för verksamhetsplanering, ekonomistyrning och beslutsstöd
Beskrivning: Upphandling av Systemlösning för verksamhetsplanering, ekonomistyrning och beslutsstöd
Intern identifierare: 202562
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000