Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Entreprenör Spårvagnsdepå, Lund
Referensnummer: 81770100-402278-27229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213350 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till olika transportsätt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen kommer att genomföras med selektivt förfarande och ska leda till att kontrakt tecknas med en Generalentreprenör gällande uppförandet av projekterad spårvagnsdepå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport, 45234120 Arbeten för stadsjärnväg, 45234127 Anläggningsarbeten: spårvagnsstallar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen