214914-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätterimateriel – Cirkulationstvätt inkl hyra av kläder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCirkulationstvätt inkl hyra av kläder
BeskrivningVärnamo kommun avser upphandla cirkulationstvätt inklusive hyra av kläder och eventuellt annat, i enlighet med underlaget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39291000 Tvätterimateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör