Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienter och datatillbehör.
Referensnummer: 17FMV1346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV avser att med denna upphandling teckna ett ramavtal med en leverantör för anskaffning av klienter och tillbehör för FM och FMV genom successiva avrop. Upphandlingen omfattar bärbara och stationära datorer, skärmar samt tillbehör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av klienter och datatillbehör för myndigheterna FM och FMV. Ramavtal tecknas med en leverantör.