214955-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plankonsult
Referensnummer: Bn 83/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Plankonsult, för fysiska planeringstjänster för detaljplanering och översiktlig planering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71243000 Utkast till planer (system och integration), 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen