2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glass- och kioskvaror
Beskrivning: Omfattning Ekerö kommun avser att upphandla en leverantör som kan tillhandahålla glass- och kioskartiklar till kommunens badhus. Sortimentet omfattar bland annat godis, drycker, glass och andra kioskvaror. Avtalstid Avtal avses att tecknas med en (1) leverantör. Avtalstiden är ett (1) år med option på förlängning ett (1) plus ett (1) plus ett (1) år. Värde Upphandlingens uppskattade värde är 2 400 000 kr för hela avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125149:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15900000 Drycker, tobak o d, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842000 Choklad och sötsaker, 15842300 Sötsaker, 15842100 Choklad, 15842200 Chokladvaror, 15821200 Småkakor, 15321000 Fruktjuicer, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15555000 Glass och liknande produkter