2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad SöderCentrum 2026
Beskrivning: Entreprenaden omfattar drift- och underhållsarbeten och underhållsprojekt avseende del av det offentliga rummet inom entreprenadområdet för Entreprenad Söder centrum 2026 i Helsingborgs stad. Samtliga ingående delar finns beskrivna i Beställarens Karta som punkt, linje och yta. I kontraktet ingår även ÄTA-arbeten och eller Avrop till följd av bland annat ärenden i Beställarens ärendehanteringssystem, behov av åtgärder och avhjälpande av fel efter felanmälan. Kontraktet kan komma att omfatta drift- och underhållsarbeten inom hela det offentliga rummet i Helsingborgs stad, dessa arbeten beställs i förekommande fall som ÄTA-arbeten och eller Avrop
Intern identifierare: 167/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Ytterligare klassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Entreprenad SöderCentrum 2026