See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grossist Boxholm,Vadstena,Ydre,Ödeshög
Beskrivning: Boxholm, Vadstena, Ydre och Ödeshögs kommun har för avsikt att genom upphandling skriva avtal med en huvudleverantör av kommunernas behov av livsmedel mm, huvudgrossist.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111291:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel