215138-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4) – Dokument- och ärendehanteringssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDokument- och ärendehanteringssystem
BeskrivningUpphandling av ett dokument- och ärendehanteringssystem för Gävle kommun.
Intern identifierare14366
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDokument- och ärendehanteringssystem