215157-2026 - Resultat
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Hyrbilar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrbilar
BeskrivningUpphandling avseende hyrbilar för korttidshyra
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001