215193-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Mikroskop, Region Norrbotten, del 2
Referensnummer: 19/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattar ramavtal på laboratoriemikroskop och ögonmikroskop/spaltlampor för leverans till Region Norrbotten.
Helt eller delat anbud: Anbud kan lämnas för hela eller på delar av upphandlingen.
Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande
Sista frågedag: 31.5.2019
Sista anbudsdag: 10.6.2019 kl 23:59:59.
Tilldelning/Utvärdering: Avtalet tilldelas 1 leverantör per varukorg enligt tilldelningsgrunden "Bästa förhållandet mellan pris och kvalitet".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen