2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsmarknadsutbildning Djurskötare i mjölkproduktion till KRIM anstalt Sörbyn
Beskrivning: Upphandlingen avser arbetsmarknadsutbildning inom djurskötsel på lantbruk med mjölkproduktion samt utbildning i att handha förekommande maskiner såsom jordbrukstraktorer och lastmaskiner.
Intern identifierare: Af-2024/0007 4966
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell
Beskrivning: Aktuell upphandling med diarienummer AF- 2024/007 4966 avser arbetsmarknadsutbildning till djurskötare förlagd till kriminalvårdsanstalten Sörbyn Umeå kommun. Västerbottens län. Anstalten Sörbyn är en anstalt med dagsläget 80 platser i säkerhetsklass 3. Anstalten ligger 4,5 mil söder om Umeå. Upphandlingen avser arbetsmarknadsutbildning inom djurskötsel på lantbruk med mjölkproduktion samt utbildning i att handha förekommande maskiner såsom jordbrukstraktorer och lastmaskiner.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: KVA Sörbyn
Beskrivning: Aktuell upphandling med diarienummer AF- 2024/007 4966 avser arbetsmarknadsutbildning till djurskötare förlagd till kriminalvårdsanstalten Sörbyn Umeå kommun. Västerbottens län.. Anstalten Sörbyn är en anstalt med dagsläget 80 platser i säkerhetsklass 3. Anstalten ligger 4,5 mil söder om Umeå.