Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plasttråg för livsmedel, plastfilm samt etiketter
Referensnummer: RS/158/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser portionslådor med avtagbar botten, små portionstråg, 1/2-gastrotråg, plastfilm samt etiketter. Pris kan lämnas per grupp. En (1) leverantör per grupp kommer att antas. Då Regionen övergår till Cook and Chill metoden från och med hösten 2018 finns ingen statistik att tillgå. Volymerna nedan är en kvalificerad beräkning av förbrukningen. Regionen förbinder sin inte till en viss inköpsvolym. Den beräknade volymen kan komma att både under- och överstigas. Leverantören ska leverera den volym som Regionen efterfrågar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tråg 1, enportions
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39222100 Engångsartiklar för catering, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 30192800 Självhäftande etiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tråg 2-4
Del nr: 2
Tråg 5-7
Del nr: 3
Plastfilm
Del nr: 4
Etiketter
Del nr: 5