See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar besiktningstjänster av bland annat hissar, tryckkärl och portar etc. Objekt kan tillkomma eller tas bort under avtalsperioden.
Intern identifierare: KS-2025/00099
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav Delområde 1 & 2
Beskrivning: Upphandlingen omfattar besiktningstjänster av bland annat hissar, tryckkärl och portar etc. Objekt kan tillkomma eller tas bort under avtalsperioden. Upphandlingen är indelad i två delområden: Delområde 1 - Omfattar de avropsberättigade bolagen Delområde 2 - Omfattar Halmstad kommun
Intern identifierare: KS-2025/00099-1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Delområde 1 - Avropsberättigade bolag
Beskrivning: Det anbud som är det ekonomiska mest fördelaktiga i förhållande till pris kommer att antas.
Intern identifierare: KS-2025/00099-2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering Delområde 2 - Halmstad kommun