215302-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Projektverktyg Ludvika kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektverktyg Ludvika kommun
BeskrivningAvtalet omfattar ett projektverktyg som stödjer projektets livscykel från idé till avslut samt uppföljning av effekthemtagning. Verktyget ska nyttjas av alla förvaltningar och bolag inom fastighet samt VA/Renhållning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104358:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48331000 Programvara för projektledning, 48517000 IT-programvara, 72212331 Programvaruutvecklingstjänster för projektledning