215310-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Posttjänster för brev
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftstjänster 2.
Referensnummer: GNU 2017/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64112000 Posttjänster för brev
II.1.4.
Kort beskrivning
UpphandlingsCenter avser att upphandla utskriftstjänster till Falu kommun och Kopparstaden AB. I utskriftstjänster ingår följande:
— Mottagande av filer för bearbetning,
— Utskick av autogiro,
— Utskick av elektronisk faktura,
— Utskrift och utskick av försändelser i pappersform, med eller utan bilaga,
— Kuvertering,
— Distribution som A- och B-post (porto), med portooptimering,
— Kvittens till respektive beställare, löpande under processen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64112000 Posttjänster för brev, 79999200 Fakturering, 79824000 Tryckning och distribution, 79571000 Utskick, 79570000 Sammanställning av adressregister och utskick, 72310000 Behandling av data, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen