215310-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsultstöd riskbesiktningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd riskbesiktningar
BeskrivningGöteborgs Stad, Försäkrings AB Göta Lejon, genomför en upphandling av ramavtal för konsultstöd för att utföra riskbesiktningar på försäkrade objekt. Med riskbesiktningar avses besiktningar av egendom och tillhörande verksamhet ur ett riskperspektiv, med syfte att identifiera egendomsrisker. Riskbesiktningarna ska utföras på objekt av varierande typ, t.ex. skolor, äldreboenden, bostäder, arenor, idrottsanläggningar, museum, industri och verkstad.
Intern identifierare24/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del