215375-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Larmsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm för vård- och omsorgsboenden och boenden med särskild service
Referensnummer: 309/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en digitalt trygghetslarmslösning för vård och omsorgsboende och boende med särskild service. Leverantören ska tillhandahålla den sammanhållna funktionen av Trygghetslarmet som ett helhetsåtagande för Beställaren.