215379-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Röntgenapparatur
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil röntgen
Referensnummer: UPPH2021-00240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mobil röntgen. Den nya mobila direktdigitala röntgenutrustningen ska användas för undersökning och bildhantering framförallt på avdelningar utanför röntgenavdelningen. Utrustningen skall användas på både vuxna och barn inkl. prematura. Samtliga detektorer skall vara trådlösa.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-05-09 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.