Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av brandlarm
Referensnummer: UH-18-18999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625200 Brandlarmssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service och underhåll av kommunens befintliga brandlarmanläggningar inkl. utrymningslarm. Under avtalsperioden kan även projektering av anläggning samt nyinstallationer komma att efterfrågas.
Ramavtal tecknas med en (1) leverantör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625200 Brandlarmssystem, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen