2154-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorietjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DNA Sequencing
Referensnummer: 2-5737/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Whole-genome sequencing (WGS) of 1 300 — 1 500 human DNA samples.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
DNA samples are (isolated from whole blood). Sequencing shall be carried out on an established technology platform such as Illumina.