215422-2022 - PlaneringSverige-Härnösand: Tolktjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Teckenspråkstolktjänster
Referensnummer: 2 STO-2021/1341
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av Teckenspråkstolktjänster till Specialpedagogiska skolmyndigheten.
Bilaga RFI-frågor Teckenspråkstolktjänster
I bilaga RFI -frågor Teckenspråkstolktjänster önskar vi att ni besvarar våra frågor. Det finns inga krav på att samtliga frågor ska besvaras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI om Teckenspråkstolktjänster som SPSM avser upphandla.