215446-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Innerstaden löpande gatuunderhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Innerstaden löpande gatuunderhåll
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande kontroll av fel och felavhjälpande löpande gatuunderhåll på beläggningen samt andra anordningar och anläggningar inom gatumark.
Intern identifierareT2024-00564
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Innerstaden löpande gatuunderhåll