215459-2019 - ResultatSverige-Linköping: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieutensilier
Referensnummer: UC-2018-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Provrör, pipetter, flaskor, burkar, täckglas, objektglas, kassetter och brickor för patologiska preparat, plastlåda med tättslutande lock, urinprovtagninsmaterial, signalur, märkpenna, linspapper, pasteurpipett
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192500 Provrör, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38437100 Pipetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen